G.B.B.6730.32
G.B.B.6730.32.2013 Bircza, dnia 27.06. 2013 r.
D E C Y Z J A
O USTALENIE LOKALIZACJI INWESTYCJI CELU PUBLICZNEGO
Na podstawie art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z dnia 17 listopada 2000 r., Nr 98 poz. 1071 z późn. zm.) oraz art. 1 ust. 2, art. 4 ust. 2 pkt. 1, art. 50 ust 1 pkt.2 art. 54 ustawy z dnia 27 marca 2003 r.,- o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z dnia 10 maja 2003 r. Nr 80 poz. 717 z późn. zm.) – po rozpatrzeniu wniosku: Telekomunikacji Polskiej, S.A., 00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, działając przez Pełnomocnika Pana Wojciecha Polaka, zam. Tajęcina 29, 36-002 Jasionka, w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla budowy słupa telekomunikacyjnego z przyłączem do szafy telekomunikacyjnej na działce nr 834 w miejscowości Kuźmina.
u s t a l a m
lokalizację inwestycji celu publicznego
dla zamierzenia budowlanego p.n.:
- Budowa słupa telekomunikacyjnego konstrukcji strunobetonowej o wysokości 12,0 mb ( około 9,0 mb nad terenem) z przyłączem do szafy telekomunikacyjnej na terenie oznaczonym wg ewidencji gruntów jako działka nr 834 położona w miejscowości Kuźmina.
1. Ustalenia dotyczące rodzaju zabudowy oraz funkcji zabudowy i zagospodarowania terenu.
1.1.Na terenie w granicach działki 834 w miejscowości Kuźmina projektuje się budowę słupa telekomunikacyjnego z przyłączem do szafy telekomunikacyjnej.
2. Ustalenia dotyczące rodzaju zabudowy oraz funkcji zabudowy i zagospodarowania terenu.
2.1. Dane techniczne projektowanej inwestycji:
- Słup konstrukcji strunobetonowej typ E – 12/6 o wysokości 12,0 mb,
-Przyłącz telekomunikacyjny od projektowanego słupa do istniejącej szafy telekomunikacyjnej, kablowy ułożony w rurze ochronnej RHDPEK długości około 22,0m
3. Ustalenia dotyczące ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu:
3.1. W rozwiązaniach projektu budowlanego uwzględnić należy, przepisy dotyczące ochrony środowiska w szczególności wynikające z ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 25, poz. 150 z 2008 r.) planowana inwestycja położona jest w granicach Przemysko – Dynowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, funkcjonującego na mocy rozporządzenia Nr 65/05 Wojewody Podkarpackiego z dnia 28 czerwca 2005 r. w sprawie Przemysko – Dynowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego Nr 94, poz. 1585, z późn. zm.), na obszarze którego w zakresie zabudowy i zagospodarowania terenu oraz realizacji inwestycji obowiązują zakazy zawarte w ww. rozporządzeniu, a to: a) zabijania dziko występujących zwierząt, niszczenia ich nor, legowisk, innych schronień i miejsc rozrodu oraz tarlisk, złożonej ikry, z wyjątkiem amatorskiego połowu ryb oraz wykonywania czynności związanych z racjonalną gospodarką rolną, leśną, rybacką i łowiecką, b) likwidowania i niszczenia zadrzewień śródpolnych, przydrożnych i nadwodnych, jeżeli nie wynikają one z potrzeby ochrony przeciwpowodziowej i zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub wodnego lub budowy, odbudowy, utrzymania, remontów lub naprawy urządzeń wodnych, c) wykonywania prac ziemnych trwale zniekształcających rzeźbę terenu, z wyjątkiem prac związanych z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym lub przeciwosuwiskowym lub utrzymaniem, budową, odbudową, naprawą lub remontem urządzeń wodnych.
Planowana inwestycja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko. Na terenie w/w inwestycji brak jest planu ochrony Parku Krajobrazu Pogórza Przemyskiego.
1. Ustalenia dotyczące obsługi w zakresie komunikacji i infrastruktury technicznej:
4.1.W docelowych rozwiązaniach projektu budowlanego inwestycji należy uwzględnić istniejące elementy infrastruktury oraz potrzeby indywidualnych właścicieli nieruchomości.
4.2.Należy spełnić warunki określone przez gestorów sieci uzbrojenia terenu.
4.3.Dojazd do obiektów istniejących, projektowanych istniejący z drogi publicznej (działka nr ew. 832 obręb Kuźmina) na warunkach służebności.
2. Ustalenia wymagań dotyczących ochrony interesów osób trzecich.
1.1.Projektowana inwestycja nie może powodować;
a) pozbawienia dostępu do drogi publicznej,
b) możliwości korzystania z energii,
1.2.Projekt budowlany inwestycji należy sporządzić z uwzględnieniem wymagań
dotyczących ochrony uzasadnionych interesów osób trzecich, zgodnie, zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane oraz z przepisami szczególnymi.
3. Warunki wynikające z przepisów szczególnych.
6.1. Przy wykonywaniu projektu budowlanego uwzględnić przepisy:
- ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity z 2010 Dz. U. Nr 243 poz. 1623) oraz przepisów techniczno – budowlanych, w tym warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytułowanie (Dz. U. Nr 75
poz. 690 z późn. zm.),
- ustawy z dnia 3 lutego 1995 r o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U Nr 16 poz.78 z późniejszymi zmianami) – „inwestycja może być realizowana bez konieczności uzyskania decyzji zezwalającej na wyłączenie”
- ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o ochronie środowiska (Dz. U. Nr 62 poz. 627 z 2001 z późn. zm.),
- ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92, poz. 880 z późn. zm.),
- ustawy z dnia 27 marca 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
(Dz. U. Nr 80 poz. 717 z późn. zm.).
4. Ustalenia wymagań dotyczących ochrony obiektów budowlanych na terenie górniczym.
5.1. Projektowana inwestycja nie leży na terenach górniczych.
5. Linie rozgraniczające teren inwestycji:
8.1. Teren projektowanego słupa telekomunikacyjnego z przyłączem do szafy telekomunikacyjnej pokazano na załącznikach graficznych na mapach w skali 1:1000 i 1:1000 linią przerywaną w kolorze czerwonym.
U Z A S A D N I E N I E
Jak ustalono w wyniku rozpatrywania wniosku zgłoszonego przez Telekomunikację Polską S.A, 00-105 Warszawa, ul. Targowa 18, działając przez Pełnomocnika Pana Wojciecha Polaka, zam. Tajęcina 29, 36-002 Jasionka – zamierzona inwestycja jest zgodna z ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz zgodna z przepisami szczególnymi. W postępowaniu związanym z wydaniem decyzji dokonano oceny stanu faktycznego i prawnego na którym przewiduje się realizację inwestycji.
Wnioskodawca przedłożył wymagane dokumenty.
Ponadto projektowana inwestycja została uzgodniona z:
1) Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Rzeszowie w zakresie ochrony przyrody, poddano uzgodnieniu i w ciągu 21 dni od daty zwrotnej potwierdzenia nie otrzymano sprzeciwu.
2) Starostą Przemyskim w zakresie ochrony gruntów rolnych, poddano uzgodnieniu i w ciągu 14 dni od daty zwrotnej potwierdzenia nie otrzymano sprzeciwu.
3) Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, postanowieniem z dnia 14 czerwca 2013 r., znak GDDKiA O-Rz. Z3-ps-436-236/13.
W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji
POUCZENIE
1. Niniejsza decyzja nie rodzi praw do terenu, oraz nie narusza prawa własności i uprawnień osób trzecich (art. 63 ust. 2 ww ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym).
2. Dla terenu objętego niniejszą decyzją może być wydana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu innym wnioskodawcom.
3. Wnioskodawcy, który nie uzyskał prawa do terenu, nie przysługuje roszczenie o zwrot nakładów poniesionych w związku z otrzymaną decyzją o warunkach zabudowy.
4. Koszty realizacji roszczeń, przy ewentualnym ograniczeniu korzystania z nieruchomości lub jej części wskutek realizacji inwestycji zgodnie z przedmiotową decyzją , ponosi Inwestor po ostatecznym uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę.
Niezależnie od powyższego nadmienia się, że wygaszenie niniejszej decyzji może nastąpić decyzją Wójta Gminy Bircza wydaną na podstawie art. 65 ww. ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przy zaistnieniu szczególnych warunków, wynikających z uzyskania przez innego wnioskodawcę pozwolenia na budowę, lub w razie sprzeczności zaistniałych w wyniku wprowadzenia innych ustaleń, z dniem wejścia w życie nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub jego zmiany.
Od niniejszej decyzji służy stronom odwołanie do samorządowego Kolegium Odwoławczego w Przemyślu, za pośrednictwem Wójta Gminy Bircza, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
Przed upływem terminu do wniesienia odwołania decyzja nie podlega wykonaniu. Wniesienie odwołania w terminie, wstrzymuje wykonanie decyzji.
Załączniki:
- załączniki graficzne nr 1 i 1a stanowiące integralną część decyzji.
Otrzymują:
1 Wnioskodawca: Telekomunikacja Polska S.A, 00-105 Warszawa, ul. Twarda 18
Pełnomocnik: Pan Wojciech Polak, zam. Tajęcina 29,
36-002 Jasionka.
2. Strony biorące udział w postępowaniu wg wykazu znajdują się w aktach sprawy w Urzędzie Gminy w Birczy.
|